18 Ocak 2018 , Perşembe
Anasayfa / EKONOMİ / Yeni yılda ikinci el otomobil pazarı hareketlenecek

Yeni yılda ikinci el otomobil pazarı hareketlenecek

Yeni yıla girmeden otomobil sektörü ikinci el otomobil pazarından umutlu. 2017’de sektörün tekrardan hareketlenerek ikinci el satışlarının artacağını tahmin ettiklerini söylediler. Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Başkanı Aydın Erkoç, 2017 yılında ikinci el araç satışlarını 7-7,5 milyon aralığında beklediklerini ifade etti.

Erkoç, yaptığı yazılı açıklamada, ekonomiyi hedef alan tüm olumsuz girişimlere rağmen 2016’da otomotiv piyasasının iyi bir yıl geçirdiğini, 2017’de ise sektörde ciddi bir hareketlenme beklediklerini belirtti.

İkinci el otomotiv piyasasında toplam satışların bu yılın tümünde 6,7 milyona ulaşacağını ifade eden Erkoç, 2017 yılında ikinci el araç satışlarının 7-7,5 milyon aralığında gerçekleşmesinin öngörüldüğünü vurguladı.

Erkoç, “2017’de dövizde ve faizde istikrarın, piyasalarda güvenin artması ve ekonomide yeniden hızlı büyüme ivmesinin başlaması ile sektörde yeniden hareketlenme olacak” değerlendirmesinde bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Asgari ücret 1.600 TL mi oluyor? Ekonomi Bakanı’ndan açıklama

Asgari ücret 2017 yılında bin 600 TL mi olacak? Asgari ücret zammı için pazarlıklar başladı. Peki gerçekten asgari ücret 1600 TL olacak mı? Konuyla ilgili Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'den ilk açıklama geldi