18 Ocak 2018 , Perşembe
Anasayfa / GÜNCEL HABERLER / Mevlüt Mert Altıntaş Suikastten önce keşif yapmış…

Mevlüt Mert Altıntaş Suikastten önce keşif yapmış…

Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov’u öldüren çevik kuvvet polisi Mevlüt Mert Altıntaş’ın 3 gün önce olay mahalline gelip keşif yaptığı iddia edildi.

Serginin koordinatörü de olan o sırada kendisi de salonda bulunan ve serginin açış konuşmasını yapan Timur Özkan “Cuma günü aynı salonda Çankaya Belediyesi ile ortak düzenlediğimiz Çankaya fotoğrafları isimli bir sergimiz vardı. Arkadaşlarımız söz konusu saldırganı Cuma günkü o sergide de görmüşler. Saldırıdan sonra hatırladılar. Dün geceki gibi aynı şekilde takım elbise ve polis rozeti ile gelmiş. Sergiye katılmış ve bir süre sonra oradan ayrılmış. Tabii ki kimse şüphelenmemiş. Tahminimiz; ya saldırı düzenleyeceği serginin tarihini karıştırdı ve orada Büyükelçiyi aradı ya da bilerek o gün gelip orada keşif yaptı” diye konuştu.

İddialarının sanat merkezinin bulunduğu binanın güvenlik kameralarına da yansımış olacağını hatırlatan Özkan “Arkadaşlarımız emniyet güçlerine de bilgi veriyor. Konu ilerleyen günlerde daha net anlaşılır” dedi.Özkan, “saldırgan cuma günkü sergiye de katılmış” ifadesini kullandı.

 

DEHŞET ANLARINI ANLATTI

Dehşet dolu dakikaları da anlatan Özkan “İlk konuşmayı ben yaptım. Benden sonra Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı konuştu. Son olarak ise Büyükelçi kürsüye çıktı. Saldırgan o sırada Büyükelçi’nin arkasına geçti. Biz onun koruma olduğunu sandık. Silah seslerinden sonra ise herkes kendini yere attı. Bir saat binada mahsur kaldık. Hâlâ olayın şoku içerisinde ve çok üzgünüz. Büyükelçinin öldürülmesi zaten acı bir olay. Saldırının ‘Türkiye-Rusya ilişkileri için düzenlediğimiz’ bir sergide gerçekleşmesi de ayrı bir acı” yorumunda bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Mühür söküldü olay yerine girdiler!

Rus Büyükelçi Andrey Karlov'un öldürülmesi ile ilgili soruşturma başlatacak ekip olay yerini incelemeye başladı.