18 Ocak 2018 , Perşembe
Anasayfa / YAŞAM / KPSS ortaöğretim lise sınavı ne zaman? Kasımın kaçında saat kaçta?

KPSS ortaöğretim lise sınavı ne zaman? Kasımın kaçında saat kaçta?

Ortaöğretim ve lise mezunlarının katılacağı 2016 KPSS sınavı ne zaman soruları sorulmaya başladı. Sınavın bulunmasına az vaktiyle kaldığında binlerce işyar talibi sınav tarihini iptila etti. 2016 yılı ise görevlilik yılı olacak. Peki KPSS sınavı ayın kaçında ve ne tarihte yapılacak? İşte sınav ile ilişik resmi açıklama

2016 KPSS SINAVI NE ZAMAN?

ÖSYM’den meydana getirilen resmi açıklamaya uyarınca 2016 KPSS Ortaöğretim ve Lise sınavı  20 Kasım’da yapılacak. Adayın girmiş olduğu sınava ilişkin sonuçlar, kol ile eve gönderilmeyecek. Sonuç genel ağ sitesinden yayınlanacak.

ÖSYM, 20 Kasım 2016 tarihinde uygulanacak bulunan KPSS Ortaöğretim oturumunun start saatinin 10.00 yerine değiştirildiğini duyurdu.

ÖSYM’nin resmi Twitter hesabından meydana getirilen açıklamada, 20 Kasım 2016 tarihinde yapılacak KPSS Ortaöğretim oturumunun 09.30 yerine belirlenen start saatinin, 10.00 yerine değiştirilmesine değişmeyen verildiği kaydedildi.

Sınav sırasında uyulması müstelzim kurallara; (kopya çekme, el telefonu ile sınava girme, elektronik kayıt taşıma) uyma etmeyen adayın sınavı batıl olacaktır.

ortaöğretim-kpss-sınavı-ne-zaman

KAÇ BİN MEMUR ALINACAK?

Hükümet amme tarihin en iri personel alımı düşüncesince düğmeye bastı.
Darbe girişiminin arkası sıra görevden uzaklaştırılan yahut açığa tahsil edilen personel sayısı 70 bini geçe birlikte taraftan da acemi alımlar himmet kazandı. 2016 KPSS sonuçlarına uyarınca hâlâ ne denli işyar alınacağı açıklanmadı. Fakat meydana getirilen icraat sonucunda bu yıl en faziletli işyar alımının gerçekleşmesi bekleniyor.

KPSS SINAVINDA KAÇ SORU SORULACAK ?

2016 Ortaöğretim KPSS görevlilik sınavında Genel Yetenek ve Genel Kültür kazanmak az daha 120 istifham sorulacak. KPSS ortaöğretim sınavında Türkçe’den 30 soru, matematikten 30 soru, tarihten 27 soru, coğrafyadan 18 soru, yurttaşlık bilgisinden 9 soru, gündeş mevzularda 6 istifham sorulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Açığa Alınan Bütün Öğretmenleri Listesi öğren – MEBBİS giriş sayfası

MEBBİS giriş ekranlarına ulaşarak 2016 yılında açığa alınan tüm öğretmenlerin listesine ulaşabilirsiniz. Peki 2016 yılında kaç öğretmen açığa alındı. İşte MEBBİS giriş ekranı ve detayları