18 Ocak 2018 , Perşembe
Anasayfa / YAŞAM / KPSS önlisans tercih kılavuzu! Memurluk başvuru sayfası (2016)

KPSS önlisans tercih kılavuzu! Memurluk başvuru sayfası (2016)

KPSS önlisans imtihan sonucunun açıklanmasının arkası sıra binlerce vazifeli talibi KPSS tercih kılavuzunu iptila etti. Peki KPSS yerleştirmeleri için tercih kılavuzu ne devir açıklanacak? 2016 KPSS takrir takviminin açıklanması ile beraberce tercih süreci düşüncesince araştırmalar de başladı. Kamu Personeli Seçme Sınavı Tercih Kılavuzunda, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı edinmek az daha tercih yapılabilecek grup ve pozisyonlar toprak almaktadır. Önlisans KPSS tercihleri 14 Kasım pazartesi başlamış olacak ve 23 Kasım çarşamba haset sonuç bulacaktır. Kılavuz, tercih süresi ortamında ÖSYM’nin (osym.gov.tr) genel ağ adresinden yayımlanacaktır. 

KPSS 2016 BAŞVURU KILAVUZLARI İÇİN TIKLAYINIZ

TERCİHLER NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

2016 yılı bünyesinde yapılması planlanan lisans, ön lisans ve lise KPSS’nin tamamlanması ve sonuçlarının açıklanmasının ardından, B Grubu kadrolar düşüncesince seçenekler alınmaya başlanacak. Tüm sonuçların arkası sıra yayımlanacak bulunan B Grubu tercih kılavuzu, adayların yapacağı tercihlerdeki grup rakamları ve şartları dair düşün verecek. Adaylar kılavuzun da yayımlanmasının arkası sıra tercihlerini genel ağ kanalıyla gerçekleştirebilecek.

ÖNLİSANS MEZUNLARI İÇİN ARANAN NİTELİKLER – TIKLA

2016 senesinde vazifeli olamak talip binlerce insan düşüncesince aranan evsaf ÖSYM kabilinden belirlendi. Sizde aranan niteliklerin ne işe yaradığını bellemek istiyorsanız yukarıda mevcut bağlantıdan öğrenebilirsiniz.

2016 KPSS ÖNLİSANS BARAJ PUAN VAR MI? 

Merkezi yerleştirmeler lakırtı konusuysa 70 nokta barajı da yok fakat elan önceki de söylediğimiz kabil kuruluşlar en bağan puanda 70’in dibine düşmeyebilirler. Kurumsal atamalarda 65-70’in altında ortak puana genel anlamda düşülmez. Ancak atamalar ve tercihlerle ilgilendiren katı baş döndürücü değişebilir olmakla beraberce baş döndürücü faziletli nokta düzlük birisi üstelik atanamazken 75 nokta düzlük birisi de atanabilir. Bu nedenden tercihleri mantık ve akilane gerçekleştirmek gerekmektedir.

Açıktan atamalarda, ne kadroları tercih edebiliyoruz?

Açıktan atamalar, kuruluşlar kabilinden merkezi atamalar haricinde meydana gelen atamalardır. Kurum personel alıntı ilanına çıkar, ilgilendiren şartları, başvuru bilgilerini ve süreçleri duyurur. Başarılı olanları da kamuya personel kendisine istihdam eder. İşte bu noktada, yapılacak başvurular; ağız ağıza kurumun yayınladığı ilana, kadrolara ve pozisyonun şartlarına layıkıyla fark gösterebilir.

Örneğin, bazısı havadan tayin ilanlarında KPSS üstünden minimum 60 nokta şartı aranırken, bazısı havadan tayin ilanlarında bu boyut 70 yahut giysi olabilir. Ancak bir fazla aşırı kez bir fazla aşırı kurum, 70 nokta barajı kendisine ilanlara çıkmaktadır. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Süper Ay canlı izle! Süper Ay’ın Tüm fotoğrafları

Süper Ayı nasıl izlenir? Binlerce kişi bu sorunun cevabını arıyor. Türkiye saatiyle gece 4.30'da 21'inci yüzyılın en büyük Süper Ay'ına tanıklık edileceğini açıklayan NASA süper ayı canlı izlemenizi de sağlayacak. İşte Süper Ay'ı canlı izleme bağlantısı