18 Ocak 2018 , Perşembe
Anasayfa / MODA / Saç boyasının akmaması için nelere dikkat etmeli

Saç boyasının akmaması için nelere dikkat etmeli

Saç boyasının akmaması için yapabileceğiniz nice ihtimam bulunduğu kabilinden dikkat etmeniz ve sakınmanız müstelzim şeylerde var.

İşte detaylar…

Saç kremi

Saç boyasını destek olmak için dikkat etmeniz müstelzim en ehemmiyetli bilinçlilik kullandığınız saç kremidir. Kullandığınız saç kreminin oldukça katıksız olması ve muhteviyatında nişadır bulunmaması saç boyasını destek olmak için baş döndürücü önemlidir. Renk koruyan niteliği mevcut saç kremlerini kıstak rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Saç yıkama

Saçlarınızı kalın yumak saç boyasının normalden henüz endamsız müddette akmasına etken olmaktadır. Bu nedenden dolayı size önereceğim yıkama sıklığı averaj haftada 3 kezdir.

Şampuan

Yağlı saç tipine sahipseniz ve bundan dolayı saçlarınızı henüz kalın yıkamanız gerekiyorsa mobilyasız şampuan kullanabilirsiniz. Bununla ilişik henüz etraflıca bilgelik için mobilyasız şampuan kullanması ile ilişik yazımızı okuyabilirsiniz.

Sıcak su

Saç renginin akmaması için dikkat etmeniz müstelzim ortak gayrı şeyde saçınızı yıkadığınız suyun sıcaklığıdır. Ilık yahut antipatik su denemeniz bu mevzuda baş döndürücü önemlidir. Çünkü yunak ve baş döndürücü yunak bulunan suyun saç rengini açılış niteliği bulunmaktadır.

Saç bakımı

Saçlarınızın bakımını aksatmayın. Düzenli kendisine saç ihtimam maskesi yaparak gereksinim duyan şeyleri karşılayın. Bunun için saç ihtimam maskeleri adlı yazımızı okuyarak ne ihtimam yapacağınız öğrenebilirsiniz.

Saç spreyi

Güneş ışınlarına verilen eğleşmek ve koruyan bakımlar yapmamak saç renginize dokunca vermektedir. Bu nedenden dolayı ilkin yazları muhteviyatında SPF mevcut saç ürünlerini yeğleme etmelisiniz. Bu mahsulat saçlarınızı güneşin dokuncalı ışınlarından koruyarak saç renginizi korumaya asistan olacaktır.

Havuz suyu

Yaz aylarında saç renginizi destek olmak için dikkat etmeniz müstelzim ortak gayrı ehemmiyetli şeyde havuz suyudur. Havuz suyunun ortamında mevcut klor saçınıza dokunca vermekte ve renginin akmasına etken olmaktadır. Bu nedenden dolayı koruyu kremlerle saçlarınızı desteklemelisiniz.

Renk koruyucu

Özellikle altın kabilinden gayrı saç renklerine gereğince akma sorunu henüz ortak tomar bulunan saç renkleri için henüz ortak tomar nazarıitibar göstermeniz icap ettiğini unutmayın. Saç boyasının akmaması için saç ihtimam maskelerinden çoğalma kullandığınız mamüllerin saçlarınızı ve saç boyasını koruyan niteliği olması icap ettiğini unutmayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Kainat Güzeli: Trump’a iftira atmamı istediler

Rus Kainat Güzeli Oksana Fedorova, uluslararası basının kendisiyle iletişime geçip Donald Trump'ın itibarına zarar verecek iftiralarda bulunmasını istediklerini söyledi.