18 Ocak 2018 , Perşembe
Anasayfa / YAŞAM / Kahramanlar Koşusu için 93 metrelik bayrak açıldı

Kahramanlar Koşusu için 93 metrelik bayrak açıldı

İki ana kara ortada koşulan biricik maraton bulunan Vodafone 38. İstanbul Maratonu’na katılacak Üsküdarlılar için Üsküdar Belediyesi hususi birlikte izlence hazırladı.

Bu sene 15 Temmuz şehitlerine ithaf edilen Vodafone 38. İstanbul Maratonu öncesinde Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar’dan koşuya katılacak martir yakınları ve gazilerle birlikte araya geldi.

Üsküdar’ın 15 Temmuz’da en baş döndürücü martir sağlayan kaymakamlık bulunduğunu dile getiren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “15 Temmuz çarpış girişimine üzerine canı pahasına savaşım edenler ortada Üsküdarlılar vardı. O geceleyin verdiğimiz 25 şehidimiz 166 gazimiz elden ilçemiz için değil, türkiye için de unutulmaz esame arasına yazıldı. Bugün bizleri bekâr bırakmayan martir yakınları ve gazilerimize baş döndürücü teşekkürname ediyorum” açıklamasında bulundu.

Kahramanlar Koşusu için 93 metrelik bayrak açıldı

Kahramanlar Koşusu evveliyat meydana gelen kavuşma Hz. Ali Camii’nde kılınan sabahleyin namazı sonrası Üsküdar Belediyesi’nin vatandaşlara ısıdam çorba ikramı ile bitmeme etti. Üsküdar’dan koşuya katılanlar yurttaşlar Türkiye Cumhuriyeti’nin 93’üncü yılı olması dolası ile 93 metrelik birlikte bayrak açarak koşun sahasına girdi.

Üsküdar Belediyesi çeşidinden planlı organizasyona martir yakınları ve gaziler haricinde, İstanbul Maratonu’na katılanlar hevesli sporcular, sakat yurttaşlar ve Üsküdar Belediyesi Karate Takımı katılma gösterdi. Üsküdar Belediyesi Engelliler Halk Oyunu Ekibi de koşun öncesinde güdeleme gösterisi gerçekleştirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Süper Ay canlı izle! Süper Ay’ın Tüm fotoğrafları

Süper Ayı nasıl izlenir? Binlerce kişi bu sorunun cevabını arıyor. Türkiye saatiyle gece 4.30'da 21'inci yüzyılın en büyük Süper Ay'ına tanıklık edileceğini açıklayan NASA süper ayı canlı izlemenizi de sağlayacak. İşte Süper Ay'ı canlı izleme bağlantısı