18 Ocak 2018 , Perşembe
Anasayfa / SPOR / Fatih Terim’den olay sözler!

Fatih Terim’den olay sözler!

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, A Milli Takımımızın Kosova’yı 2-0 yenmiş etmiş bulunduğu mücadelenin arkası sıra açıklamalarda bulundu.

MAÇ YORUMU

Kosova takımının emeksiz müşterek grup olmadığı, ilgi edilmesi müstelzim müşterek grup dedim. Her sabık güneş gelişen müşterek Kosova izliyoruz. 

Herşeye açıkça bulunan müşterek gruptayız, berabere kalsak aşırı ehemmiyetli müşterek çıban alırdık.

Oyunu yönlendiren istediği kabilinden nice değişim deneyen müşterek grup vardı. Zaman devir aşırı da latifçe hareketler oldu. İkinci yarının başlangıcında er golün gelmesi de bizi rahatlattı.

”KADROYA ALMAM, GÖNLÜMÜ ALMAK DEMEK DEĞİL…”

”Ben halen ayrımsız noktadayım. Bu tartışmalara sefer açan vakaları bulunmayan saymam beklenir değil. Kadroya kabul etmek demek, gönlümü kabul etmek buyurmak değil. Milli yarar bunu gerektirdiği için, artı, açıklayacağım kadroda o güneş düşüncesince ehemmiyetli müşterek telefon aldım… Daha evvela değil, açıklayacağım güneş biraz vakit evvela müşterek telefon aldım. Görüşmeler, Arda’nın araması ile görüşmeye itti. Emre’den, vasıtasıyla… Birçok uzlaştırıcı okuyorum. Arayı o bulmuş, şu bulmuş, diğer girmiş, bu çıkmış, en akıbet akrabalarım var. Emre’nin söyledikleri ve Arda’nın söyledikleri almam düşüncesince bana yeter geldi ve ondan sonradan daim bu arada kadroyu açıkladım. Emre’yle evvela konuşmam ve sonradan Arda ile konuşmamdan sonradan bu neticesinde verdim. Bu değişmeyen içime sinerek verdiğim değişmeyen olmadı.”

‘AÇIKÇASI İÇİME HİÇ SİNMEDİ’

Kadroya kabul etmek demek, gönlüme kabul etmek buyurmak değil. Kadroyu açıklayacağım güneş ehemmiyetli müşterek telefon geldi. Emre’nin ve Arda’nın söyledikleri ekibe almam düşüncesince yeter geldi. Açıkçası içime sinerek verdiğim müşterek değişmeyen olmadı.

Benim yanımda ceketinin düğmesini açamayanlar görünen o ki yürekli olmuşlar!
Ben emektar stilime döneceğim galiba, anca görünüyor!

İSTİFA İDDİALARI

Basın mensuplarının, ‘Maçtan sonradan istifa etmeniz bekleniyordu’ sorusuna Terim, “Benim haberim yok, zira ağız ağıza kendimi kapattım, yeni toplantıdan sonra. Telefonum açıkça değil. Benim ekibimden de gelip kimse, ‘dünkü görüşmede hakeza müşterek obje mortocu ettim mi?’ sanarak sormadı. Peki söyledim mi? Hayır. Zaten sıkıntı o, spor halkoyu ile umumi halkoyu ayrımsız değil. Onun düşüncesince esasında bu oyunun, etraflı parçalarının neticesinde bu dilek üzerineydi. Ama olmadı. Ben anca müşterek obje on paralık düşünmedim. Başka muhtelif ürün da olsa. Buradayım henüz meydana getirecek aşırı işimiz var. Bunun kararını verecek bulunan TFF Başkanı ve yönetimidir. Herkes zat kendine, başkaca müşterek obje olursa aracısız söylerim. Bazılarının dileği hakeza bulunduğu düşüncesince elbette elektronik düz ve içtimai hayat, bu yüz spekülasyonlara aşırı müsait. Onun düşüncesince söylediğim kabilinden ego ne anıştırma ettim, ne söyledim. Her maçtan evvela ekibe aldığım problem, almadığım problem. Kadroya çağırdım olmadı, ekibe çağırmadım olmadı. Allah kimseyi bizim kabilinden hakeza maçlara çıkarmasın, emeksiz müşterek obje değil” halinde karşılık verdi.

VOLKAN DEMİREL’E CEVAP!

Fenerbahçeli ağ bekçisi Volkan Demirel ‘Bizim lobimiz bulunmayan ki ulusal takıma çağrılalım’ demişti. Terim bu mevzuyla ilgili; “Volkan Demirel’i ulusal takıma önceki çağıran benimdir. 2005’ten 2013’e denli kaleyi ona tasdik ettim. İyi maçtan da çirkin maçtan da sonradan kaleyi ona tasdik etmişimdir. EURO2008’de atıldığında da bırakmadım. Lobisi mi vardı Volkan’ın. Arada lobilerde karşılaşıyoruz doğrudur. Ne devir ekibe aldıysam müşterek numara kaleci olmuştur. Ben bu açıklamasını ulusal takımda olma isteğine veriyorum. O da biliyor ki tığ adil şaşmayız. Onun burada olma isteğine ithafen bu sözleriden talih duydum. Yalçın da tweet atmıştı bakın bugün ekibe girdi. Volkan da bizimle bu arada olur Yalçın gibi. Bizim adaletimiz mukannen Allahın izniyle.” laflarını kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Arda Turan’a sürpriz teklif! En büyük hayaliydi

Premier Lig devi Liverpool'un Barcelona forması giyen milli yıldızımız Arda Turan'ı transfer etmek istediği iddia edildi.