18 Ocak 2018 , Perşembe
Anasayfa / SPOR / Bolt futbolcu oldu! “Bu bir şaka değil”

Bolt futbolcu oldu! “Bu bir şaka değil”

Dünyaca adlı sanlı Jamaikalı erişmen sprinter Usain Bolt’un Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Borussia Dortmund’da beş altı devir egzersiz yapacağı bildirildi.

Alman kulübünün fevk yöneticisi (CEO) Hans-Joachim Watzke, Alman Kicker dergisine icra ettiği açıklamada, Bolt’un Borussia Dortmund takımıyla egzersiz yapacağına bağlı İngiliz medyasında çıkan haberlerle ilişik “Bu bir şaka değil” yorumunda bulundu.

Bunun etraflıca süreden buyana kararlaştırılan bir husus bulunduğunu tamlayan Watzke, Usain Bolt’un, Borussia Dortmund’un denetim kurulunda da toprak düzlük Puma’nın CEO’su Björn Gulden’esarı-siyahlı ekipte egzersiz yapıpyapamayacağını sorduğunu, Gulden’in de bunu haftalar geçmiş namına anlattığını kaydetti.

Gulden’in bunun gibi bulunduğunu dediğini tamlayan Watzke, “Biz seviniyoruz ve bizim düşüncesince bir onur” biçiminde görüşünü dile getirdi.

Watzke, beceri yönetmen Thomas Tuchel’in de Usain Bolt’un takımla antrenmana çıkmasını dobra bulduğunu, ekibin de bunu müspet ödeyeceğini bildirdi. Watzke, Bolt’un ne devir çalışmak yapacağının ise daha mahsus olmadığını belirtti.

Bolt’un meraklı futbolcu şekilde Borussia Dortmund’da bir geleceği olup olmadığına bağlı de Watzke, “Bu mevzuda konuşmaya güçlü gerekseme duymuyorum” ifadesini kullandı.

Olimpiyat oyunlarında 9 el değerli madalya ele geçiren adlı sanlı atlet Bolt, İngiliz Guardian gazetesine icra ettiği açıklamada, Borussia Dortmund’un beceri direktörü Tuchel ile temasa geçtiğini ve geçenlerde takımla beş altı devir egzersiz yapacağını aktarmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Lucescu’dan Türk futbolcuya 8 milyon!

Ruslar’ın "Yeni Gökdeniz" lakabı taktığı Konyaspor'un sağ kanadı Ömer Ali'ye Lucescu'nun ekibi Zenit talip oldu.