18 Ocak 2018 , Perşembe
Anasayfa / SANAT / Osman Yüksel Serdengeçti özel etkinliği

Osman Yüksel Serdengeçti özel etkinliği

İBB Kültür Daire Başkanlığı, Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü ve Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi’nin ortaklığında Osman Yüksel Serdengeçti hususi Etkinliği düzenleniyor.

Osman Yüksel Serdengeçti, Vefatının 33. senesinde TYB İstanbul’da anılıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi’nin ortaklığında planlı program, açım konuşmalarıyla başlayıp dokümanter gösterimiyle bitmeme edecek.

Belgesel gösteriminin arkası sıra Muzaffer Doğan’ın moderatör ve Yavuz Bülent Bâkiler’in ise hatip yerine toprak alacağı açık oturum gerçekleştirilecek. Müzik dinletisi ve ağırlama arasından sonradan programın ikinci oturumu başlayacak.

İkinci celsede ise Osman Yüksel Serdengeçti’nin canlı  okurları Serdengeçti’den şiirler seslendirecek ve izlence süresince gezilebilecek ışık sergisi açılacak.
TYB İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı programla ilgilendiren şöyleki söyledi:

“Yiğitlik ve cesaretin adeta beden bulmuş gayrimeskûn bulunan Osman Yüksel Serdengeçti’yi vefatının 33. Yılında özel müşterek etkinlikle anma etmek, onun mücadelesini zat mücadelemiz bilip dünkü nesillere beyan etmek istedik.

Serdengeçti ile ilgilendiren bugüne genişliğinde maatteessüf açık kabiliyetli müşterek izlence yapılmadı. Bu anlamda bu programın ahir seneler düşüncesince müşterek giriş olmasını ümid ediyoruz. Bu seçkin sorun adamını çağımız insanına, başta de gençlere üslup fırsatı yakaladığımız düşüncesince sonuç etap mutluyuz. Serdengeçti herşeyden geçmiş çağımız insanoğlunun en aşırı gereksinim duyan ahde vafanın, hasbiliğin ve sorun düşüncesince adanmışlığın kendine en aşırı yakıştığı mürşit isimlerimizden birisidir”

10 Kasım 2016 dakika Saat 18.00’de gerçekleşecek programa  katılım başıboş olacak. Program, Sultanahmet Kızlarağası Medresesi’nde gerçekleştirilecek. 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Sultan 2. Abdülhamid’in mal varlığı ortaya çıktı

Osmanlı padişahlarından Sultan 2. Abdülhamid'in 1869-1908 yıllarına ait, tüm mal varlığı ortaya çıkarıldı.