18 Ocak 2018 , Perşembe
Anasayfa / MODA / Yüz güzelliğinde çene önemli rol oynuyor

Yüz güzelliğinde çene önemli rol oynuyor

“Yüzün profilden görünümünde çenenin konumu, türü ve büyüklüğü hem koku alma organı hem de karşı estetiğine aracısız bulaşık eder. Burnun normalden hâlâ büyük, alnın ise hâlâ fırlak ve ya geride görünmesine güçlü kere açabilir. Çenenin pozisyonu, çene ucunun belirginliği, çenenin büyüklüğü ve ya küçüklüğü ve gıdının türü çene estetiğinde geçerli tashih operasyonlarıdır.”

Çene estetiği sorunları kişiyi erinçsiz ediyor

“Çene ucunun olduğu için pelit olması, çenenin ıvır zıvır ve geride olması ve ya çenenin yüzün geneline uyarınca iri olması insanları sanıldığından aşırı hâlâ müşterek tomar bahtsız ediyor. Bu halde bediiyat cerrahi ile iri ve fırlak çenelerin törpülenmesi, ıvır zıvır ve geride bulunan çenelerin ise dolgu ve ya takma ile öne çekilerek belirginleştirilmesi gerekebilir. Bu operasyonlar düşüncesince ayrışık tekniklerden faydalanılabilir.”

Çene estetiğinde törpüleme ve dolgu enjeksiyonu

“Küçük ve art konumlu çene, yağ enjeksiyonu ve ya hyalüronik hamız dolgusu enjeksiyonu ile öne akla yatkın fırlak duruma getirilerek ayrımsız sürede belirginleştirilebilir. Mikro ve ya nano yağ enjeksiyonu teknikleri ile ferdin kişi vücudundan tahsil edilen yağ çeneye enjekte edilerek mesail giderilebilir. Bunun haricinde hyalüronik hamız dolgu malzemesiyle de 15 zaman zarfında çene ameliyatsız müşterek biçimde baştan şekillendirilebilir. Çenenin madun kısmında yağlanma ve sarkma varsa, liposuction yöntemi ile yağ alımı yapılabilir. Gerekli görüldüğü halde gıdı germe operasyonu da gerekebilir. Ortalama 2 sene tesirini yayınlayan bu prosedürlerin haricinde sürekli operasyonlar da uygulanabilir.”

Çene implantı ile sürekli şekillendirme

Op. Dr. Güncel Öztürk “Çenedeki biçim bozuklukları cerrahi işlemlerle de düzeltilebilir. mesela ıvır zıvır ve geride bulunan çene implant tekniğiyle düzeltilebilir. Cerrahi yollar ile çenenin ucuna kakırdak nesiç ve ya çene ucu protezi de eklenebilir. Eğer çenenin inceltilip küçültülmesi gerekiyorsa törpüleme işlemi yapılabilir. Ameliyat ile çene protezi munzam ve ya çene törpüleme işlemi daha sonra biraz günce istirahat süreci ehliyetli olur. Operasyondan tahminî müşterek hafta sonraları parasız günce yaşamına bitmeme edebilir. Çenenizdeki dava ve uygulanması müstelzim otama yöntemi kendisince size hususi ve hâlâ detaylı bilim kabul etmek düşüncesince dalında bilirkişi müşterek bediiyat cerraha başvurmanız gerekir.”
 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Kadınlarda demir eksikliğine dikkat

Diyetisyen Elif Yıldız, kadınlarda demir eksikliğine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.