18 Ocak 2018 , Perşembe
Anasayfa / MODA / Göz kapağı estetiği gençleştiriyor

Göz kapağı estetiği gençleştiriyor

Doç. Dr. Barış Yeniad, “Göz kapaklarının bedii cerrahisi (blefaroplasti), yaşın ilerlemesine ilişkin adına yukarı ve ast menfez kapağındaki müşterek tomar ten ve yağ dokusu ile birtakım kırışıklıkların giderilmesi maksadı ile meri en kesif tedavilerden biridir. Dünyada en müşterek tomar meydana getirilen cerrahi işlemlerden biridir. Ameliyat daha sonra yüzdeki bitkin ve buğulu görünüş kaybolmakta, şimdi genç ve devim bilimi müşterek beniz görünümüne karşılaşmak mümkündür” dedi.

Ameliyatın çoğu kez 30 yaşın üzerindeki insanlarda referans edildiğini kaydeden Yeniad, “Bazı hallerde ailesel ve kalıtım bilimi özellikler sebebi ile şimdi er yaşlarda da yapılmaktadır. Yaşın ilerleme göstermesiyle beraberce en er bulgular beniz branşında ve başta yukarı ve ast kapaklarda görülmektedir. Üst kapaklarda müşterek tomar ten dokusunun oluşması ile beraberce menfez kapaklarında tedenni görülür, makyaj mesafesinin kaybolması sebebi ile makyaj gerçekleştirmek mesele durumuna gelir. İleri hallerde müşterek tomar ten görmeyi engeller bir duruma gelebilir. Alt kapaklardaki torbalanmalar bitkin ve sakat müşterek görünüme hastalık olur” sanarak konuştu.

Yeniad, “Göz kapaklarının bedii cerrahisi dernekevi duyum yitimi altında uygulanır ve hastaların hastanede kalmasına lazım yoktur. Üst ve ast menfez kapaklarının ameliyatı ayrımsız anda yahut değişik uygulanabilir. Ameliyat esnasında yukarı menfez kapaklarında müşterek tomar cildin alınmasında takdir baş döndürücü güzel yapılmalıdır. Ölçüm hata yapılırsa cerrahi müdahale daha sonra menfez kapaklarını kapatamama, müşterek tomar iz kalması yahut asimetri görülebilir. İyi müşterek cerrahi daha sonra yukarı ve ast menfez kapakları ameliyatları daha sonra iz kalmamaktadır. Ameliyat daha sonra ilgisiz buz uygulaması ile kabarık ve morluklar en örgen indirilir. Bir haftalık dinlenme yahut rahat müşterek dirim iyileşmeyi kolaylaştırmaktadır. Bu müddet süresince günce aktivitelerin yapılmasında tek mahzur yoktur. Ameliyattan 5-7 gündüz sonradan dikişler alınır. Ameliyattan 10 gündüz sonradan makyaj yapılabilir, kontakt kontak kontak mercek kullanılabilir İlk 1 ay şems ışığından sığınmak önemlidir” ifadelerini kullandı.

Göz kapağının bedii cerrahi muvaffakiyet payı faziletli ve gönül tokluğu edici müşterek cerrahi müdahale bulunduğunu tabir fail Yeniad, “Ameliyata ilişkin oluşabilecek eğreti taraf etkiler, menfez kapaklarında şişlik, morluk, gözlerde yaşarma ve ışıktan erinçsiz olma, seyrek ast kap operasyonları daha sonra idaresizlik yahut asimetri adına sıralanabilir. Özensiz cerrahiler daha sonra kanama, ast kapakta sarkma, ayrıca müşahede kayıpları gelişebilir” biçiminde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Kadınlarda demir eksikliğine dikkat

Diyetisyen Elif Yıldız, kadınlarda demir eksikliğine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.